یکشنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۵, ۰۸:۵۷
 
 

اخبار

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: از مشاغل خانگی با تسهیلات حمایت می‌کنیم

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: از ابتدای آغاز طرح مشاغل‌خانگی 37 هزار و 456 مجوز مشاغل‌خانگی در استان همدان صادر شده است.
احمد توصیفیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای طرح مشاغل‌خانگی 560 هزار و 739 میلیون ریال تسهیلات به 13 هزار و 352 نفر از طریق سیستم بانکی استان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه هر ساله تعداد رشته‌های مشاغل‌خانگی توسط ستاد ساماندهی و حمایت از این مشاغل تعیین و به استان‌ها ابلاغ می‌شود، افزود: در سال‌جاری 303 رشته مشاغل‌خانگی مصوب شده است.
توصیفیان با بیان اینکه مجوزهای مشاغل‌خانگی به دو صورت مستقل و پشتیبان صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: افراد دارای مجوز مستقل به صورت انفرادی فعالیت می‌کنند و افراد دارای مجوز پشتیبان افرادی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند و مسئولیت تهیه مواد اولیه و فروش محصولات را به عهده دارند.
وی یادآور شد: با توجه به ظرفیت بالای استان همدان در تولید برخی از رشته‌های مشاغل‌خانگی از جمله تولید ترشیجات و مربا، پرورش قارچ خوراکی، قالیبافی، سفال و سرامیک، منبت و معرق دستگاه‌های متولی باید اهتمام بیشتری در شناسایی و معرفی افراد پشتیبان داشته باشند.
مدیرکل کار استان همدان بیان کرد: صاحبان مجوزهای مشاغل‌خانگی از جمله پشتیبان‌ها می‌توانند از مزایایی مانند استفاده از بازارهای محلی، معافیت از عوارض اداری و تجاری، عدم نیاز به تغییر کاربری مسکونی و استفاده از تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت که در قانون آمده، بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اینکه قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل‌خانگی با 12 ماده و 6 تبصره در سال 1389 پس از تأیید شورای نگهبان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، تصریح کرد: منظور از مشاغل‌خانگی آن دسته از فعالیت‌هایی است که با تصویب ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل‌خانگی، توسط اعضای خانواده در فضای مسکونی بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می‌گیرد.

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۰۱

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


 
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد.