یکشنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۵, ۰۸:۵۶
 
 

اخبار

معاون وزیر کار گفت: الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی را طراحی کردیم که از امسال در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر کار گفت: الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی را طراحی کردیم که از امسال در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، عیسی منصوری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش می‌کنیم طراحی برنامه توسعه اشتغال را مبتنی بر هنجارها و داشته‌های هر منطقه انجام دهیم، اظهار داشت: این امر باید با مشارکت بخش خصوصی و دولتی هر منطقه انجام شود.
وی افزود: یکی از پیش‌فرض‌های درازمدت بحث اشغال رونق بحث سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است بنابراین علاوه‌ برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت برای توسعه مناطق برنامه‌های درازمدت را نیز در نظر داریم.
معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استان زنجان به لحاظ تاریخی، فرهنگی و تمدنی ظرفیت بسیار خوبی دارد، عنوان کرد: در کنار این به لحاظ جغرافیایی و قرار گرفتن در موقعیت خاص اتصال بین مناطق کشور و ارتباط نزدیک با مراکز صنعتی و جمعیتی فرصت اقتصادی خوبی در این استان فراهم است که می‌توان برای ایجاد اشتغال استفاده کرد.
وی اشاره به اینکه توازن خوبی بین بخش کشاورزی، صنعت و خدمات در استان زنجان وجود دارد، ابراز کرد: به نظر می‌رسد علاوه بر وضعیت گذشته کشور استان زنجان به خوبی توانسته در حوزه اقتصادی محدودیت‌ها را مدیریت کند اما بدیهی است که با وضعیت مطلوب فاصله دارد.
منصوری گفت: توافقاتی با استاندار زنجان و دیگر مسئولان داشتیم که تلاش ما بهبود وضعیت موجود خواهد بود و به نظرم فرصت خوبی در این استان وجود دارد.
وی در مورد برنامه وزارت تعاون برای مشاغل خانگی نیز خاطرنشان کرد: الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی را طراحی کردیم و از امسال در دستور کار قرار گرفته است.
معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اقدامات انجام شده در حوزه کارآفرینی اظهار داشت: اقداماتی انجام شده اما به این معنا نیست که به نتیجه رسیده باشیم، یکی از بحث‌های ما این است که قوانین و سیاست‌های کشور بر اساس صنعت و کسب و کار کلاسیک تنظیم شده و باید اصلاحاتی انجام شود که اقداماتی در این خصوص در حال انجام است.
وی با بیان اینکه قاعده گذار از کلاس به کار را در سطح فراگیر تعریف کرده‌ایم، گفت: مهارت و تخصص از حوزه‌های معطوف به کسب و کار هستند تا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با کسب و کار از دانشگاه خارج شوند نه شخصی که قرار است به کسب و کار فکر کند.
منصوری با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده وزارت کار و با وزارت علوم، آموزش و پرورش، صنعت و دیگر دستگاه‌ها بیان کرد: باید بدانیم که آموزشهای ما منجر به چه نوع کسب و کار و کارآفرینی خواهد شد که یکی از حوزه‌ها طرح تاک است که طبق قاعده گذار از کلاس به کار طراحی شده است.
وی با بیان اینکه این طرح برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان است، اضافه کرد: طرح دیگری که سال گذشته در هشت استان به صورت پایلوت انجام شد، طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بوده که ظرفیت خوبی برای کشور است.

۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۴۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


 
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد.