اخبار

راه اندازی مشاغل خانگی ، حمایت ها و مشکلات

راه اندازی مشاغل خانگی ، حمایت ها و مشکلات
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی وحمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، روز دوشنبه مورخ 26/9/1398 در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر توضیحات کاملی پیرامون : تعریف ، راه اند ازی ، مراحل ثبت نام ، شیوه فعالیت (مستقل – پشتیبان – تحت پوشش پشتیبان ) در مشاغل خانگی ، مشکلات صدور تأییدیه بهداشتی رشته های مربوط به صنایع غذایی ، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی بیان نمودند.
ایشان افزودند از سال 1395 الی 1398 بیش از 240000 مجوز مشاغل خانگی صادر شده و به 123000 نفر تسهیلات پرداخت شده و همچنین 183000 فرصت شغلی ایجاد شده است و 82 درصد وام گیرندگان زن بوده که 47 درصد آنها سرپرست خانواده می باشند . امامدادی اظهار داشتند ، استاندارد سازی در حوزه مشاغل خانگی به منظور ارزیابی محصولات جهت اعطای تأییدیه استاندارد با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حال بررسی و پیگیری می باشد . توسعه بازارهای فروش محصولات خانگی حدود 800 بازار بصورت فیزیکی و مجازی و برگزاری نمایشگاهها تا کنون عملیاتی شده است . همچنین نظارت بر طرح ها بصورت نظارت میدانی ، ساماندهی و نظرسنجی مستمر در حال اجرا می باشد .
امامدادی با اشاره به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و نقش سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی در اجرای طرح فوق ، اعلام داشتند در این طرح نتایجی نظیراشتغال 20000 نفر بدون اعطای تسهیلات و ایجاد 10 شبکه فروش با 22 برند برای محصولات به دست آمده است .در پایان پیرامون مشکلات صدور مجوز برای متقاضیان مشاغل خانگی به ویژه در حوزه صنایع غذایی و موانع موجود در دستورالعمل بهداشتی مربوطه و... را مطرح نمودند .
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید