اخبار

سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در کهگیلویه وبویراحمد جذب شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی ظرف یک سال گذشته تاکنون در قالب مشاغل خانگی و وام های اشتغال روستایی و عشایری در این استان جذب و به متقاضیان پرداخت شده است.

پروانه نیک مرام امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم تسهیلات اشتغالزایی روستایی در استان رقمی افزون بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود که تاکنون افزون بر ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال معادل حدود ۹۵ درصد آن جذب و به متقاضیان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: سهم استان کهگیلویه وبویراحمد در زمینه تسهیلات مشاغل خانگی نیز رقمی افزون بر ۴۲ میلیارد ریال بود که این مبلغ به طور ۱۰۰ درصد در استان جذب و پرداخت شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بیشترین سهم پرداختی تسهیلات روستایی و عشایری در حوزه کشاورزی و زیرمجموعه های آن و کمترین میزان نیز در بخش سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی و صنعتی در استان بوده است.
نیک مرام همچنین میزان اشتغال ایجاد شده از محل پرداخت ۴۲ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در سطح استان را ۶۶۵ نفر اعلام کرد.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد همچنین به دیگر کارکردها و اقدامات این اداره کل در راستای اجرای طرح های در راستای اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: در زمینه طرح کارورزی ۵۴۵ نفر تاکنون در سطح واحدهای تولیدی استان مشغول شده اند.
نیک مرام تصریح کرد: سهم استان در زمینه اجرای طرح کارورزی ۵۲۸ نفر بود.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در زمینه اجرای طرح مشوق های بیمه ای سهم استان ۴۴۲ نفر بود که میزان اشتغالزایی ثبت شده در این راستا تاکنون با ۲۸ نفر رشد نسبت به سهم اعلام شده ۴۷۰ نفر است.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید