اخبار

طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان سمنان آغاز شد

ایسنا/سمنان اولین جلسه شورای علمی – مشورتی طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان سمنان، الگوی نوین مشاغل خانگی به ریاست جهاددانشگاهی استان سمنان و با حضور مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان، رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان و جمعی از مدیران و معاونین دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

مهسا شاه حسینی مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان 30 اردیبهشت در این جلسه اظهار کرد: طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی به عنوان مجری و مشاور طرح در ۲۴ استان کشور در حال اجرا است که در استان سمنان نیز با همکاری این سه نهاد اجرا می شود.
وی افزود: طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانواردر قالب امضای یک توافق نامه همکاری بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس جهاددانشگاهی در کشور آغاز شده است و در استان سمنان نیز با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری به عنوان کارفرمای طرح، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان ناظر طرح و جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مجری در حال اجرا است.
شاه حسینی خاطرنشان کرد: خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه های پیشرو از جمله اهداف کیفی طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور است.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح، پس از بررسی و پایش وضعیت زنان سرپرست خانوار توسط مجری طرح، برای زنان سرپرست خانوار در ۲۴ استان کشور از جمله استان سمنان اشتغال پایدار ایجاد می شود.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید