اخبار

رونق مشاغل خانگی اهالی فرهنگ و هنر فارس در سال ۱۳۹۸

شیراز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: در سال ۹۸ تعداد ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی فرهنگ و هنر در این استان صادر شده است.

صابر سهرابی، چهارشنبه با اشاره به اینکه یکی از راه های تحقق سیاست های رونق اقتصاد فرهنگ و هنر، توسعه مشاغل کوچک و متوسط به طور عام و توسعه مشاغل خانگی به طور خاص است، افزود: هدف این مشاغل، افزایش درآمد و ثروت اهالی فرهنگ، ادب و هنر است، از همین رو با هدف ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، افزایش خوداشتغالی و درآمدزایی توسط هنرمندان در سال ۱۳۹۸ برای ۱۱۲ نفر از متقاضیان مجوز فعالیت صادر شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اظهار داشت: همچنین ۶ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه با تایید کارگروه اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان ها، تصویب شد و متقاضیان استفاده از این تسهیلات به بانک های رفاه و توسعه تعاون معرفی شده اند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با بیان اینکه کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد است، گفت: این راهکار از جمله اقدامات مناسب برای توسعه اشتغال های خُرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند، اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی توانند جذب بازار شوند.
وی بیان داشت: در این زمینه، ۹ طرح مشاغل خانگی پشتیبان و ۱۰۳ طرح مشاغل خانگی مستقل هستند.
سهرابی ادامه داد: مجوزهای فعالیت مشاغل خانگی بخش فرهنگ و هنر به صورت مشترک با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان، در ۹ رسته و در ۱۳۴ رشته شغلی صادر می شود.
۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید