اخبار

طبقه بندی مشاغل خانگی بر اساس استانداردهای بین المللی شغلی (ISCO)


طبقه بندی مشاغل خانگی بر اساس استانداردهای بین المللی شغلی (ISCO)
برای اولین بار مشاغل خانگی بر اساس طبقه بندی استانداردهای بین المللی شغلی ISCO در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کد گذاری شد.
طبقه بندی مشاغل خانگی بر اساس استانداردهای بین المللی شغلی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی "مهناز امامدادی"، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، با بیان اینکه استانداردهای بین المللی مشاغل(ایسکو) ابزاری مهم برای طبقه بندی مختصات نیروی کار است، اضافه کرد: این استانداردها همچنین مبنایی برای مقایسه آمارهای مربوط به مشاغل کشورهای مختلف و ارزیابی برنامه های اقتصادی و اجتماعی با استفاده از استانداردهای یکسان در سطوح ملی و بین المللی است.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به عدم رعایت این استانداردها برای طبقه بندی در حوزه اشتغال گذشته ، اظهار کرد: طبقه بندی استاندارد شغلی(ISCO) از عناصر مهم تجزیه، تحلیل و طبقه بندی اطلاعات مشاغل است که اطلاعاتی مربوط به انجام وظایف و مسئولیت ها، تقسیم کار، رابطه با مشاغل دیگر، دانش و مهارتهای مورد نیاز برای تصدی شغل و شرایط کاری آن را فراهم می کند.
به گفته امامدادی از سال 1396 با همکاری مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه های اجرایی تخصصی ذیربط این استاندارد سازی ها انجام شده و درحال حاضر حدود 300 شغل خانگی مصوب با طبقه بندی استاندارد شغلی(ISCO) مطابقت داده شده و مشاغل مصوب خانگی کدگذاری 7 رقمی شده اند.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اضافه کرد: به دلیل انجام فرایند تغییر، اصلاح، ویرایش، اضافه و حذف در شغل ها، کدگذاری ها مدام به روز می شوند.

۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید