اخبار

دریافت مجوز مشاغل خانگی در مدت دو هفته

دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: فرآینده دریافت مجوز برای این گونه مشاغل در حالت عادی و در صورت نبودن مشکل بیش از دو هفته به طول نمی‌انجامد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خانم امامدادی در ارتباط تصویری با برنامه پیگیری در خصوص مراحل دریافت مجوز هم گفت: متقاضیان باید با مراجعه به سایت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و ورود در بخش مشاغل خانگی متناسب با علاقه و توانمندی‌های خود نوع فعالیت خود و فردی و گروهی بودن آن را انتخاب کنند.

وی افزود: پس از ثبت نام، طرح به دستکاه اجرایی مربوط ارسال می‌شود و پس از بررسی در صورت نبود مشکل، طرح به اداره کار ارسال خواهد شد و پس از بررسی مجوز صادر می‌شود.

دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی افزود: در حالت عادی در صورت نبود مشکل این فرآیند بیش از دو هفته به طول نمی‌انجامد.

خانم امامدادی درتشریح طولانی شدن زمان دریافت مجوز در برخی موارد، هم گفت: گاهی متقاضی کار ثبت نام را تکمیل نکرده است و صرفا بخش اول فرم را تکمیل کرده است یا گاه طرح ایراداتی دارد که که افراد به علت مراجعه نکردن به سامانه متوجه نشده اند و باید اصلاح شود و گاه هم طرح ستاره دار است به ویژه در بخش مواد غذایی که با توجه به حساسیت این طرح‌ها فرآیند صدور مجوز طولانی‌تر خواهد شد.
۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید