اخبار

طرح توسعه مشاغل خانگی به مهاجرت معکوس در استان قزوین کمک می کند

ایسنا/قزوین رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: طرح توسعه مشاغل خانگی به مهاجرت معکوس کمک ویژه ای کرده و زنجیره ارزش را تکمیل خواهد کرد.

دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی استان قزوین در جهاددانشگاهی آغاز به کار کرد. فرشاد پیله چی در این مراسم که صبح امروز ۲۰ مهر در معاونت آموزش جهاددانشگاهی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در سطح کشور از سال ۹۵ طرح مشاغل خانگی به جهاددانشگاهی واگذار شده است.
وی ادامه داد: به دنبال این موضوع بودیم که نواقص طرح های قبلی در حوزه مشاغل خانگی را برطرف و زنجیره این مشاغل را تکمیل کنیم که امیدواریم این امر با تعامل اتفاق بیفتد.
رئیس جهاددانشگاهی قزوین بیان کرد: در سال های پیش از ۹۸ طرح مشاغل خانگی تنها در استان های مرزی کشور اجرایی می شد، اما از سال گذشته طرح مشاغل خانگی در قزوین نیز اجرایی شده و برای سال ۹۹ ظرفیت ایجاد ۱۵۰۰ شغل خانگی به استان قزوین اختصاص داده شده است.
وی عنوان کرد: باید در این طرح نقاط ضعف طرح های قبلی که در کشور اجراشده است را برطرف کرده و بر آن ها تمرکز کنیم. در جهاددانشگاهی به دنبال این هستیم بعد از شناسایی افراد به آنان مشاوره ارائه داده و توانمند کنیم. مشاوره به این جهت ارائه می شود که متقاضیان بدانند آنان در چه بخشی می توانند فعالیت کنند و درنهایت به بازار متصل شوند.
پیله چی با بیان اینکه طرح توسعه مشاغل خانگی به مهاجرت معکوس کمک ویژه ای کرده و زنجیره ارزش را تکمیل خواهد کرد، تصریح کرد: فرهنگ سازی و ترویج مشاغل خانگی در این طرح بسیار مهم است.
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید