اخبار

آغاز پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان سمنان

کرمان رصد - مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از تخصیص 50 میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از مشاغل خانگی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان با اعلام این خبر افزود: با معرفی متقاضیان این تسهیلات از سوی دستگاههای اجرایی صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهادکشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، بنیادشهید و کمیته امداد تاکنون بیش از نیمی از اعتبار تخصیص یافته به بانکهای عامل استان معرفی و پرداخت تسهیلات به متقاضیان آغاز شده است.
وی با بیان این که متقاضیان این تسهیلات به دو شیوه می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند، گفت: افرادی که دارای مهارت هستند می‌توانند در روش نخست به صورت مستقل و فردی تقاضای دریافت این وام را داشته باشند که مبلغ آن متناسب با طرح ارائه شده متفاوت است و سقف آن برای افراد در این بخش 50 میلیون تومان است .
غنیان در ادامه از پرداخت تسهیلات به پشتیبان به عنوان شیوه دیگر پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی نام برد و افزود: در این روش یک فرد در محوریت کار تولیدی قرار گرفته و با تحت پوشش قراردادن افراد زیرمجموعه و شاغل در منزل و با تامین مواد اولیه، آموزش و تامین بازار فروش به عنوان فرد پشتیبان شناخته شده و پس از دریافت مجوز فعالیت پشتیبان مشاغل خانگی می تواند از دریافت تسهیلات تا سقف 250 میلیون تومان با توجه به نوع طرح خود برخوردارگردد.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به سرعت ایجاد اشتغال در مشاغل خانگی افزود: یکی از جا‌هایی که خیلی سریع به اشتغال می‌رسیم همین مشاغل خانگی است که به این بخش توجه ویژه‌ای داریم
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید