اخبار

صنایع دستی اردبیل در کسب و کارهای خانگی با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی رونق می گیرد

اردبیل - ایرنا - مسوول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل گفت: به تناسب فرهنگ و پتانسیل استان در رشته های متنوع صنایع دستی طرح توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خانگی احیا شده و رونق می گیرد.

به گزارش ایرنا ، میثم ضارب نیا روز سه شنبه در جلسه تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان نمین اظهارداشت: این قابلیت ها بیشتر در رشته های تولیدات چرم دست دوز ، قالی بافی، بافندگی تابلو فرش، خیاطی لباس، رودوزی سنتی، گلیم بافی، بسته بندی عسل و تولید گیاهان دارویی نمود دارد.
وی افزود: جهاد دانشگاهی با همکاری دستگاه های متولی اشتغال اولویت های شغلی را با توجه به مزیت و ظرفیت های شهرستان های استان شناسایی کرده و ثبت نام متقاضیان کسب و کار خانگی استان در حال انجام است.
وی با بیان اینکه این طرح می تواند فرصت رونق اقتصادی را برای استان فراهم کند، تصریح کرد: متقاضیان در این طرح با داشتن شرایط لازم از جمله داشتن ۱۸ سال سن، بومی بودن، نداشتن اشتغال تمام وقت و بیمه کارفرمایی می توانند با مراجعه به سامانه inhb.ir در ۲ سطح متقاضی کار و پیشران ثبت نام کنند.
ضارب نیا با بیان اینکه با توجه به ظرفیتی که در حوزه کسب و کار خانگی در استان وجود دارد لازم است تمام شهرستان ها از مزایای این طرح بهره مند شوند، گفت: دبیرخانه این طرح در مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی در شهرستان های اردبیل، پارس آباد و گرمی راه اندازی شده است تا با همکاری و هم افزایی دستگاه های متولی، سهمیه ۲ هزار نفری استان از طرح مذکور محقق و ساماندهی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نمین نیز در این جلسه گفت: در شهرستان نمین تعداد زیادی در حوزه کسب و کار خانگی فعالیت دارند که با ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی می توان آنها را هدایت و از مزایایی طرح بهره مند کرد
۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید