اخبار

اختصاص 5 میلیارد ریال برای اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری درباره روند اجرای طرح پایلوت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: این طرح که از سال 96 در سه فاز مطالعاتی شناسایی مزیت‌ها، آموزش و توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار هم‌زمان با هشت استان توسط جهاددانشگاهی در استان اجرا شد، تا به امروز با توجه به بررسی‌های انجام شده، نتایج و دستاوردهای خوبی برای حوزه اشتغال خانگی استان داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری، سید حفیظ الله فاضلی شناسایی 22 شغل مزیت‌دار خانگی بر اساس پتانسیل‌های موجود در شهرستان‌ها، تمرکز بر شبکه‌سازی و تکمیل زنجیره ارزش مشاغل و ایجاد 184 فروشگاه اینترنتی در مکان بازارهای ملی در راستای فروش محصولات مشاغل خانگی را از جمله دستاوردهای این طرح برشمرد.
وی همچنین از اختصاص 5 میلیارد ریال برای اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار خبر داد و در ادامه به معرفی 4 ظرفیت شغلی جدید در حوزه مشاغل خانگی در اجرای پایلوت این طرح اشاره کرد و گفت: این مشاغل برای نخستین بار در استان معرفی و اجرا شد که با اجرای طرح الگوی نوین توسعۀ مشاغل خانگی با شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان باعث اتصال به بازار خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد: نوغانداری(پرورش کرم ابریشم)، تولید و تجاری‌سازی زهر زنبور عسل، تولید و تجاری‌سازی ژل رویال، پرورش کاکتوس از مشاغلی هستند که برای نخستین بار در استان پیاده‌سازی شده و با وجود حداقل هزینه برای راه‌اندازی، ارزش افزوده بالایی ایجاد خواهند کرد .
فاضلی با اشاره به تفاهمنامه‌ و قرارداد اجرایی پیاده‌سازی الگوی توسعه مشاغل خانگی گفت: مقرر شد این الگو، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد تسهیل گر ، مرحلۀ اول در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، کردستان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، خراسان شمالی و کرمانشاه اجرایی شود .
افراد پشتیبان و پیشران موتورمحرکه اجرای دو طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار دراستان هستند که اقدام به آموزش ،به کارگیری افراد تحت پوشش، وکمک درفروش محصولات تولیدی افراد مشمول طرح می کنند . در طول اجرای طرحهای مذکور جهاددانشگاهی اقدام به شناسایی تعداد25 نفر از افراد پشتیبان و پیشران وهمچنین 890 نفر از افرادتحت پوشش طرح در استان کرده است .
۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید