اخبار

شریعتمداری خبر داد: شیوه نامه استقرار مسیر استانداردسازی مشاغل خانگی تدوین شد/ بیش از 3 میلیون نفر ، تولید کننده محصولات مشاغل خانگی هستند ​

شریعتمداری خبر داد: شیوه نامه استقرار مسیر استانداردسازی مشاغل خانگی تدوین شد/ بیش از 3 میلیون نفر ، تولید کننده محصولات مشاغل خانگی هستند ​
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در راستای بند 24 سیاست های اقتصاد مقاومتی، شیوه نامه استقرار مسیر استانداردسازی مشاغل خانگی تدوین شده است .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر در آیین رونمایی از شیوه نامه و موافقت نامه استقرار مسیر استانداردسازی مشاغل خانگی که با حضور معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور، رییس سازمان ملی استاندارد ایران و معاون توسعه اشتغال وزارت کار به صورت مجازی برگزار شد ، اظهار داشت: هم اکنون بیش از 3 میلیون نفر ، تولید کننده محصولات مشاغل خانگی هستند که قطعا آمار حقیقی فعالین مشاغل خانگی بسیار بیشتر از این رقم است و افراد بسیاری به صورت غیر رسمی در این حوزه فعالیت دارند.

وی پیرامون اثرات مثبت استاندارد سازی مشاغل خانگی گفت : اگر فعالان حوزه مشاغل خانگی اثرات مثبت استاندارد سازی مشاغل خانگی را ببینند قطعا مشوق دیگران خواهند شد و این امر حتی می تواند اشتغال زایی بیشتری را هم به دنبال داشته باشد .

شریعتمداری افزود : استانداردسازی و ارتقای محصولات برای ورود به بازار و ایجاد اعتماد در مصرف کننده قطعا اندازه بازار مصرف و تولید را افزایش خواهد داد .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سهم مشاغل خانگی از اشتغال کل کشور هم اکنون بین 4 تا 6 درصد است که به راحتی می توان این رقم را افزایش داد . همین سهم در تولید ناخالص داخلی بین 2 تا 5/2 درصد است که با توجه به شرایط پیش رو و وضعیت کرونا در کشور با توسعه مشاغل خانگی این سهم می تواند افزایش پیدا کند .

وی تصریح کرد : امروز دنیا از فرصت کرونا برای توسعه مشاغل خانگی استفاده کرده و ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم ، در همین زمینه تولید ماسک ، گان و کفش های مخصوص در دوران کرونا می تواند مورد توجه قرار گیرد.

شریعتمداری همچنین درباره عملکرد مشاغل خانگی برای سال های 98 و 99 نیز گفت : در سال 98 بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات مصوب شد ، بیش از 20 هزار نفر از این تسهیلات استفاده کردند و برای بیش از 35 هزار نفر شغل ایجاد شد .

به گفته وی، همچنین برای سال 99 نیز مبلغ 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مشاغل خانگی مصوب شد که از ابتدای سال 99 تا آبان ماه سال جاری بیش از 5 هزار نفر از این تسهیلات استفاده کردند که در این بخش نیز بیش از 6 هزار و 700 شغل ایجاد شده است
۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید