اخبار

۲ هزار و ۳۵۰ متقاضی اشتغال خانگی در اردبیل اولویت شغلی انتخاب کردند

اردبیل - ایرنا - مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل گفت: تاکنون ۲ هزار و ۳۵۰ متقاضی اشتغال در این استان اولویت شغلی خود را انتخاب کرده اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، میثم ضارب نیا در جلسه بررسی فرآیند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اظهارکرد: پایش، ارزیابی و استعدادسنجی بیش از ۷۰۰ نفر انجام شده و با همکاری پیشران ها، دوره های توانمندسازی متقاضیان فاقد مهارت اولیه با توجه به اولویت های شغلی در حال اجرا است.
وی به اهمیت اجرای بهینه این طرح در استان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصت مناسبی برای اشتغال، توانمندسازی و معرفی ظرفیت های تولیدی استان فراهم کرده که نقش تاثیرگذاری در تحقق شعار سال دارد.
ضارب نیا از ثبت نام ۲ هزار و ۷۰۰ متقاضی مشاغل خانگی در استان خبر داد و افزود: اردبیل از لحاظ ثبت نام متقاضی در بین ۳۱ استان رتبه هفتم را دارد که این موضوع همکاری موثر متولیان را در اجرای فاز اولیه طرح نشان می دهد.
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: این طرح با هم افزایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و برنامه ریزی مشترک با این نهاد در حال اجرا است و با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در تلاش هستیم تا اهداف هر فاز در زمان مقرر آن محقق شود.
بهرنگ کوهی ادامه داد: لازم است از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) به عنوان رسانه وابسته به جهاد دانشگاهی برای آگاهی بخشی به جامعه هدف و انعکاس اخبار حوزه مشاغل خانگی در استان استفاده شود.
او تشریح کرد: جهاد دانشگاهی با برنامه مناسب و همکاری پیشران ها، هر یک از مشاغل و مزیت استان را به سمت شبکه سازی و برندسازی پیش ببرد و از ظرفیت بازارچه های محلی، فرهنگسراها و فروشگاه های اینترنتی نیز در فاز اتصال به بازار به نحو مطلوب استفاده شود.
۲۲ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید