اخبار

اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در لرستان

معاون فناوری جهاددانشگاهی لرستان گفت: هزار نفر از شهروندان لرستان با اجرای الگوی توسعه مشاغل خانگی به درآمد پایدار و کسب وکار مستقل می رسند.

به گزارش ایکنا از لرستان، رحیم بیرانوند، معاون فناوری جهاددانشگاهی لرستان، 23 دی ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجرای طرح ملی مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد اجرایی و واسطه ای واگذار شده است، اظهار کرد: سهمیه لرستان برای ایجاد شغل در قالب این طرح، یک هزار متقاضی است.
وی اجرای این طرح را مشتمل بر سه فاز دانست و بیان کرد: طرح ملی مشاغل خانگی در فازهای تحقیقات بر مشاغل مزیت دار استان در فاز اول، شناسایی، ارزیابی اولیه، استعدادسنجی و توانمندسازی متقاضیان و پیشرانان در فاز دوم و اتصال به بازار در فاز سوم عملیاتی می شود.
بیرانوند با اشاره به اینکه این طرح بسیار بازارمحور است و نقش اصلی در این زمینه را پیشرانان ایفا می کنند، تصریح کرد: پیشرانان بر اساس معیارهای مشخص، از میان بخش خصوصی متبحر در حوزه بازار انتخاب می شوند که برای تولید کالای باکیفیت و ارزان قیمت از نیروی آموزش دیده در این طرح استفاده می کنند.
معاون فناوری جهاددانشگاهی لرستان با اشاره به هدف اجرای این طرح، افزود: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هدف این است که متقاضیان به درآمد پایدار رسیده و صاحب کسب وکار مستقل شوند. همچنین متقاضیانی که توان تولید دارند ولی توان فروش ندارند، با معرفی به پیشران (تولیدکننده ماهر و توانمند) و وصل شدن به بازار و شبکه سازی، صاحب شغل و درآمد پایدار می شوند.
۲۳ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید