اخبار

اعطای تسهیلات ویژه مشاغل خانگی برای ایجاد فرصت های شغلی جدید در استان سمنان


ایسنا/سمنان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از اعطای تسهیلات ویژه مشاغل خانگی برای ایجاد فرصت های شغلی جدید در این استان خبر داد.

اسماعیل غنیان در گفت و گو با ایسنا گفت: فرصت های شغلی جدید ناشی از اجرای برنامه های اشتغالزایی استان در حوزه های مختلف از جمله اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، تسهیلات مشاغل خانگی، طرح کارورزی، مشوق های بیمه ای، فعالیتهای تولیدی، خدماتی، پیمانکاری، کشاورزی و همچنین اشتغال بخش دولتی و .... ایجاد می شود.
وی همچنین از ثبت اطلاعات تعداد ۷هزار و ۹۴۰نفر شغل جدید در استان سمنان در سامانه ملی رصد اشتغال استان سمنان خبر داد.
غنیان در این خصوص تأکید کرد: دستگاه های اجرایی استان در سالجاری ایجاد ده هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید را دربخشهای مختلف هدف گزاری نمودند که تاکنون حدود ۸۰ درصد این تعهد عملیاتی و تعداد هفت هزار و ۹۴۰ شغل جدید ایجاد گردیده است.
وی افزود: بیشترین سهم ایجاد اشتغال استان متعلق به سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و کمیته امداد است و در بین شهرستان های استان نیز شهرستان شاهرود، سمنان و دامغان در صدر شهرستان ها در ایجاد اشتغال قرار دارند.
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجری گری جهاد دانشگاهی با هدف مداخله هدفمند در مسیر ایجاد و توسعه کسب و کارهای کوچک و خرد و همچنین امر توانمندسازی صاحبان، مجریان مشاغل خانگی در ۳۱ استان کشور در حال اجرا است.
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید