اخبار

افتتاح مرکز آموزشی کارگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی در ابرکوه

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از افتتاح مرکز آموزشی کارگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی در ابرکوه، خبر داد.
به گزارش خبرنگار از ، ناصر زارع، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: مرکز آموزشی کارگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی به همت سازمان مردم نهاد نیک اندیشان بشارت و انجمن سرو نگین بی همتای کویر افتتاح شد.
او افزود: برای رسیدن به اشتغال پایدار و کاهش آمار بیکاری توجه به مشاغل خانگی یکی از راهکارهاست.
زارع سپس به معرفی رشته های آموزشی حوزه مشاغل خانگی پرداخت و اضافه کرد: فعالیت اقتصادی در محیط خانگی موجب امکان مشارکت اعضای خانوار برای انجام یک فعالیت اقتصادی مشترک بوده و جلوگیری از رفت و آمد های شهری، صرفه جویی در هزینه های اجتماعی و در کنار خانواده بودن از مزایای مشاغل خانگی است.
این مسئول ضمن تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: این طرح ﺑﺎ ﻛﺎﺭﻓﺮﻣﺎﻳی ﻭﺯاﺭﺕ ﺗﻌﺎﻭﻥ ﻛﺎﺭ و ﺭﻓﺎﻩ اﺟﺘﻤﺎﻋی و ﺗﺴﻬﻴﻠﮕﺮی ﺟﻬﺎﺩ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫی به عنوان نهاد توسعه ای همزمان در ۳۱ استان کشور با هدف رونق اقتصاد خانواده، تحقق شعار جهش تولید و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در حال اجراست.
زارع با بیان اینکه اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی یکی از ویژگی های مهم این طرح می باشد، اذعان داشت: طرح توسعه ملی مشاغل خانگی با شناسایی ظرفیت ها و اولویت های هر شهرستان، متقاضیان را با توانمندسازی به بازار متصل می کند.
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید