اخبار

ایجاد مشاغل خانگی می تواند به توانمندسازی خانواده ها در استان چهارمحال و بختیاری منجر شود

معاون استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی در زمینه مشاغل خانگی می تواند به توانمندسازی خانواده ها منجر شود.
به گزارش از ، جعفر مردانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و از دست رفتن فرصت های شغلی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی با ارائه راهبرد ها و مدیریت صحیح منابع برای ایجاد مشاغل پایدار خانگی تلاش کنند.
او در نشست هم اندیشی سلامت روانی و اجتماعی خانواده در دوران کرونا، هدف این نشست ها را بیان راهبرد های حمایتی برای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی ناشی از شیوع این ویروس دانست و افزود: در دوران شیوع کرونا برخی از افراد، شغل و درآمد خود را از دست داده اند و لازم است با همکاری دستگاه های متولی برای شناسایی خانواده هایی که می توانند اشتغال خانگی داشته باشند، اقدام شود.
صدور ۴۶ فقره مجوز مشاغل خانگی کشاورزی در شهرکرد
مردانی اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی در زمینه مشاغل خانگی می تواند به توانمندسازی خانواده ها منجر شود و بخشی از مشکلات اقتصادی و به تبع آن آسیب های روحی، روانی و جسمی افراد را نیز کاهش دهد.
او همچنین بر تقسیم کار و مشخص شدن وظیفه و مأموریت هر دستگاه در حوزه ایجاد مشاغل خانگی تا پیش از پایان سال ۹۹ در استان تأکید کرد و ادامه داد: کار گروهی نیز با هدف شناسایی ظرفیت های مشاغل خانگی در استان با محوریت دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل می شود تا بتوان برای توسعه این نوع مشاغل و رفع مشکلات آن ها برنامه ریزی دقیق تری انجام داد.
۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید