اخبار

فعالان مشاغل خانگی در خوزستان برای بهره مندی از بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر نامنویسی کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: امکان بهره مندی فعالان مشاغل خانگی از بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شده لذا این افراد باید در سامانه مربوطه اقدام به نامنویسی کنند.

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، ارسلان غمگین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به منظور حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی امکان بهره مندی فعالان مشاغل خانگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم شد.
او گفت: از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی، تعداد ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می شوند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: این رشته ها مرتبط با بخش کشاورزی، فرش، صنعت، خدمات، صنایع دستی و همچنین رشته های فرهنگی و هنری در روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند.
غمگین بیان کرد: فعالان مشاغل خانگی بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن که دارای مجوز مشاغل خانگی در ۱۴۹ رشته مورد نظر هستند، می توانند از مزایای بیمه های اجتماعی(بازنشستگی، پیری، فوت و از کار افتادگی) بهره مند شوند.
او اضافه کرد: متقاضیان می توانند برای ثبت نام و عضویت در صندوق، به سامانه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نشانی www.roostaa.ir مراجعه کنند و به منظور آشنایی بیشتر متقاضیان، تمامی اطلاعات تکمیلی در سایت وزارتخانه به نشانی https://mkh.mcls.gov.ir در قسمت قانون و دستور العمل بارگذاری شده است.
غمگین اضافه کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان کارفرما و جهاد دانشگاهی به عنوان مجری طرح در استان در حال اجرا است. متقاضیان در صورت تمایل به فعالیت در رسته های مختلف مشاغل خانگی می توانند به سامانه inhb.ir مراجعه و ثبت نام کنند.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید