اخبار

بیش از 3 هزار و 500 نفر در طرح توسعه مشاغل خانگی در هرمزگان آموزش می بینند

ناظر استانی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان ، از ثبت نام بیش از 3 هزار و 500 نفر برای شرکت در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ حبیب کشاورز ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : یکی از عرصه های مورد تاکید در جهت اشتغالزایی توسعه کسب و کارهای خانگی است که در این حوزه می توان تعداد بسیاری از هموطنان را با حمایت و آموزش های مورد نیاز مشغول به کار کرد.
وی افزود : وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی طرحی را تحت عنوان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سال 99 آغاز کرده است که با همکاری جهاد دانشگاهی در سراسر کشور و استان هرمزگان اجرایی می شود.

ناظر استانی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان بیان کرد : این طرح در 3 فاز در حال اجرا است که مرحله اول آن شناسایی وثبت نام افراد متقاضی راه اندازی کسب و کارهای خانگی است و تاکنون در استان هرمزگان ثبت نام نهایی 3 هزار و 705 نفر برای این طرح ثبت نام کرده اند.

کشاورز با ابراز رضایت از میزان استقبال مردم هرمزگان از این طرح ملی اضافه کرد : از بین کل ثبت نام کنندگان 3 هزار و 564 نفر خانم و 141 نفر آقا می باشند.
وی تصریح کرد : در فاز دوم طرح آموزش های مقدماتی، مهارتی و تخصصی در دوره های آموزشی مختلف به متقاضیان ارائه می شود و در مرحله سوم نیز فاز اتصال به بازار افراد آموزش دیده در دستور کار قرار می گیرد.

حبیب کشاورز ابراز داشت : تعدادی از خیرین کارآفرین و پیشران های هدایت شغلی در این طرح جهت هدایت آموزش دیدگان با ما همکاری دارند.

وی خاطر نشان کرد : طی اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان هرمزگان تاکنون 280 نفر وارد بازار کار شده اند و اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.
۲۳ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید