اخبار

تاثیر مشاغل خانگی بر بهبود اقتصاد خانوار در شهرستان داراب

ایسنا/فارس رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان داراب، تلاش برای توسعه مشاغل خانگی را زمینه‌ساز بهبود در وضعیت اقتصادی خانوار و جامعه دانست و بر لزوم حمایت از طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تاکید کرد.

صدیقه ثبوت شنبه 13 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی با هدف کمک به رونق اقتصادی خانوار، اجرایی شده است.
او یکی از اهداف مهم این طرح را تعامل بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی برای ارائه آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی و توانمندسازی و اتصال آنان به بازار دانست.

ثبوت با بیان اینکه مشاغل خانگی مدتهاست به عنوان شغلی با درآمد نسبتا پایدار معرفی شده و از مزایای خوبی برخوردار است، گفت: انجام فعالیت در خانه منجر به کاهش هزینه اجاره یا خرید مکان فعالیت شغلی و کسب و کار شده و زمینه را برای بهره‌گیری از توان اعضای خانواده به عنوان نیرو کار و کمک به استحکام بیشتر خانواده را به دنبال دارد.

او در خصوص چگونگی فعالیت در این عرصه گفت: مشاغل خانگی را می‌توان به اشکال مختلف دنبال کرد، یکی انجام فعالیت مستقل است که کارآفرین مواد اولیه را تامین و تولید را تا عرضه محصول دنبال می‌کند.
ثبوت شیوه دیگر فعالیت در این حوزه را انجام کار به شکل کارمزدی برای کارفرما در خارج از محیط کار دانست و گفت: یک شیوه دیگر نیز انجام فعالیت به صورت شرکت تعاونی، اتحادیه یا مشارکت با بنگاه‌ها به صورت کسب و کار خوشه‌ای است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی داراب گفت: این شهرستان در ارزیابی اختصاصی سال ۹۹ رتبه نخست استان فارس را کسب کرد.
ثبوت ادامه داد: شهرستان داراب در یک سال اخیر تعداد ۹۰۰ مجوز در حوزه مشاغل خانگی صادر کرده که ۵۱۸ مجوز مشاغل خانگی مستقل، ۷ مجوز پشتیبان حقیقی مشاغل خانگی و یک مجوز پشتیبان حقوقی مشاغل خانگی در بخش جهاد کشاورزی، ۳۷۱ مجوز مشاغل خانگی مستقل و ۳ مجوز پشتیبان مشاغل خانگی حقیقی در حوزه صنعت معدن و تجارت را شامل می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان داراب با قدردانی از تلاش‌های جهاددانشگاهی این شهرستان در زمینه آموزش نیروهای علاقه‌مند به فعالیت در حوزه مشاغل خانگی، با اهدای لوح سپاس، کسب مقام برتر کشوری را به رئیس و پرسنل این نهاد در داراب، تبریک گفت.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید