اخبار

افزایش رغبت دختران روستایی استان گیلان برای ورود به طرح توسعه مشاغل خانگی

پیشران توسعه مشاغل خانگی شهرستان رشت گفت: رغبت دختران و زنان روستایی برای ورود به طرح توسعه مشاغل خانگی از جمله رشتی دوزی و قالی بافی افزایش یافته است.
مرضیه قهوه چی با بیان اینکه صنایع دستی شهرستان رشت بسیار زیبا هستند و باید به دنیا شناسانده شوند، اظهار کرد: بازار فروش این محصولات خوب بود اما پس از شیوع بیماری کرونا کم رونق شده است.
وی ادامه داد: مواد اولیه رشتی دوزی نیاز به ابریشم های طبیعی دارد و معمولا این مواد از تبریز تهیه می شد اما اخیرا از ابریشم استان گیلان نیز بهره بیشتری گرفته می شود. این پیشران توسعه مشاغل خانگی شهرستان رشت اضافه کرد: زنان و دختران روستایی در سال های اخیر تمایل بیشتری برای ورود به چنین هنرها و دیگر مشاغل خانگی دارند و باید با حمایت از آنها شاهد توسعه رشتی دوزی در رشت شویم.
وی از توجه سازمان جهاد انشگاهی گیلان قدردانی کرد و گفت: این سازمان با اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی و معرفی پیشرانان بازارهای هدف صنایع دستی استان از جمله رشتی دوزی و فرش بافی را در این شهرستان رواج داده است. قهوه چی به برگزاری نمایشگاه‌ها برای پیشرانان و هنرمندان صنایع دستی توسط جهاد دانشگاهی گیلان اشاره کرد و افزود: با مشارکتی که به همت جهاد دانشگاهی در نمایشگاه ها داشتیم زمینه فروش بیشتر محصولات فراهم شد و امیدواریم تدوام این امر را شاهد باشیم.
وی یادآور شد: عضو سامانه پیشه هستم اعضای این سامانه نتایج موفقی را کسب کردند و هم اکنون در حال طراحی وب سایت هستیم و امیدواریم بیش از پیش، هنرمندان در بخش مشاغل خانگی مورد توجه مسئولین ذیربط قرار بگیرند. منبع: ایسنا
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید