اخبار

شبکه‌سازی مهمترین دستاورد طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد می باشد

ایسنا/یزد دبیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد گفت: شبکه‌سازی در مشاغل خانگی موجب استمرار، پایداری، ماندگاری و مشخص شدن مسیر توسعه آن شغل در آینده می‌شود.

«محمد زارع» در گفت‌وگو با ایسنا از ایجاد ۱۰ شبکه در کسب و کارهای خرد و خانگی با همکاری پیشرانان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان خبر داد و اظهار کرد: یکی از اهداف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی این است که فعالیت افرادی که به صورت جزیره‌ای و خرد کار می‌کنند، منسجم شود.
وی با تاکید بر این که با شبکه‌سازی، استمرار و دوام مشاغل در قالب شبکه‌های خانگی تضمین می‌شود، گفت: برخی از این شبکه‌ها ممکن است در مقیاس کوچک و محلی ایجاد و تداوم داشته باشد و برخی نیز در قالب به شبکه های استانی ایجاد می‌شود ولی در نهایت برای افراد فعال در این حوزه‌ها، شبکه‌سازی شده و در این شبکه، طراحان مختلف، بازاریابان و افراد مختلف در حوزه‌های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا بتوانند فعالیت منسجم‌تری داشته باشند.

دبیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد بیان کرد: این اتفاق در یزد به بهترین وجه شکل گرفته و این امر هم‌افزایی را افزایش داده و سرعت فروش محصول را ارتقا می‌دهد.

زارع با بیان این که در این طرح موضوع برندینگ نیز مورد تاکید است، افزود: در قالب این طرح، ۱۰ شبکه در استان شکل گرفته و امیدواریم بتوانیم برای بیش از ۱۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد کنیم.
یادآور می‌شود؛ طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد با همکاری خوب اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و با تلاش بسیار از سوی سازمان جهاد دانشگاهی یزد دنبال می‌شود و استفاده از پیشران‌های باسابقه و پویا در رشته‌های مختلف، موجب کسب موفقیت‌ در این طرح شده است.
۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید