اخبار

٣١ تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی تشکیل می شود

٣١ تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی تشکیل می شود
تهران - ایرنا- سرپرست توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ٣١ تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی تشکیل می شود تا از کل زنجیره را از تامین مواد اولیه تا بازار فروش را فراهم سازد.
به گزارش ایرنا، « محمود کریمی بیرانوند» در امضای تفاهمنامه همکاری با معاونت تعاون وزارت کار اظهار داشت: تعاونی بهترین و کارآفرین مدل است که اشتغال کشور را تامین می کند در همین راستا با معاونت تعاون سلسله جلساتی داشته ایم و به این جمع بندی شکل تعاونی در مشاغل خانگی رسیدیم.
سرپرست توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امضای این تفاهمنامه در سال ١۴٠١ ، سهم بخش تعاون مشاغل خانگی را از سه درصد به ١٠ درصد می رساند.
وی با اشاره بر اینکه بیش از ١٧ هزار پیشران داریم گفت: بیش از صد هزار شغل پایدار را در کشور ایجاد کردند و بیش از ٢٠ دستگاه عضو ستاد سامانه مشاغل هستند.
وی با اشاره به اینکه مهمترین مشکلات مشاغل خانگی بانک ها و چالش های آن است گفت: شاغلان در اخذ تضامن و واریز تسهیلات با موانعی روبرو هستند. همچنین در بحث مجوز و مهارت چالش های جدی وجود دارد که این امر نیازمند همراهی دستگاه هاست.
وی با اشاره به کاهش زمان صدور مجوزها گفت: از ٢٨ بهمن تا ۶ اسفندماه در کمتر از دو هفته، ٣٩ هزار مجوز فوری مشاغل خانگی و یک هزار و ١٠٠ مجوز تایید محور صادر شد. مجوزهای تایید محور نیاز به تایید دستگاه های متولی در سه روز دارد در غیر این صورت مجوز الکترونیکی صادر می شود اما در صدور مجوزهای فوری به محض تایید تعهد در سامانه مجوز صادر می شود.
در ادامه این جلسه، معاون امور تعاون وزارت کار اظهار داشت: تفاهمنامه تنظیم شد و این فضا را برای فعالیت گسترده بخش تعاون ایجاد کرد. «مهدی مسکنی» افزود: روزهای خوبی را برای تعاون در سال ١۴٠١ خواهیم داشت.
در پایان این مراسم ۲ تفاهمنامه در حوزه زیست بوم اشتغال و تشکیل ٣١ تعاونی در حوزه مشاغل خانگی به امضا رسید.
۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۱۴:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید