اخبار

حوزه مشاغل خانگی برای اشتغال بانوان ظرفیت های زیادی دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، دکتر "حجت الله عبدالملکی" در آئین افتتاح نمایشگاه بانوان کارآفرین کشور در مشهد از بانوان کارآفرین که از سراسر کشور در این نمایشگاه حاضر شدند تشکر کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از بخش های پرظرفیت برای فعالیت های تولیدی بانوان حوزه مشاغل خانگی است  ، در مبحث تولید و اشتغال، یکی از محورهای اساسی کار مشاغل خانگی و متناسب با بانوان است که می تواند به توسعه اقتصادی منجر شود.عبدالملکی گفت: به اعتقاد بنده برای یک زن، کمالی بالاتر از مادر بودن نیست. اما زن ها می توانند به بهبود شاخص های اشتغال نیز کمک شایانی کنند.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی ما در سال قبل و امسال، توسعه مشاغل خانگی است.در وزارت مردم‌ نظام مجوزها را به شدت تسهیل کردیم. در گذشته گرفتن این مجوزها مدت ها طول می کشید اما اکنون بیش از ٣۵٠ شغل، تبدیل به مشاغل اعلان محور شده اند و نیاز به مجوز زمان بر ندارند و بلافاصله پس از ثبت، مجوز صادر می شود.

وی تصریح کرد: بیش از ۷۵ هزار مجوز کسب و کار با همین برنامه جدید صادر شده است.

وی افزود: همچنین منابع تسهیلات مشاغل خانگی امسال ٢٠٠  درصد افزایش یافته و منابع مالی مشاغل خانگی را سه برابر افزایش داده ایم.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید