اخبار

ایجاد مشاغل خرد و خانگی مصداق و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان گفت: ایجاد مشاغل خرد و خانگی برای مددجویان کمیته امداد، مصداق و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام(ره) کردستان، قنبر موسی در دیدار با مدیر عامل امور شعب بانک ملی استان که به منظور بررسی وضعیت اعتبارات و تسهیلات اشتغال مددجویان زیر پوشش کمیته امداد انجام شد، گفت: ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این نهاد یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد است که از طریق اعطای تسهیلات ارزان قیمت اشتغال انجام می شود.
وی با اشاره به شعار سال و تاکید بر اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی بیان کرد : ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این نهاد یکی از مصداق ها و نمونه های بارز اقتصاد مقاومتی است.
موسی نژاد با بیان اینکه یکی از مشاغل درآمدزا که در حوزه زنان سرپرست خانوار از طریق این نهاد حمایت و اجرا می شود فرش بافی است، افزود: با توجه به ظرفیت هایی که در استان در رابطه با هنر فرش بافی وجود دارد، این هنر و صنعت به عنوان یک برند در کردستان باید مورد توجه قرار گیرد و نیازمند حمایت بیشتر مسئولان و دستگاه های مربوطه است .
وی اظهارداشت: بزرگترین مشکلی که در حوزه تولیدات مددجویان وجود دارد، عدم وجود بازار فروش محصولات مددجویان است که در این جهت خرید محصولات تولیدی مددجویان از سوی این نهاد، یکی از کارهایی است که برای حل این مشکل انجام شده است اما رفع مشکلات و تقویت بازار فروش تولیدات کار آفرینان به حمایت، همکاری و چاره اندیشی مسئولان نیاز دارد.
مدیر کل کمیته امداد کردستان بیان کرد: یکی از موانع و مشکلاتی که در حوزه اشتغال و رونق تولیدات کارآفرینان وجود دارد، رکود بازار اقتصادی در جامعه است که این موضوع برای اقشار ضعیف و کم درآمد تاثیر بیشتری گذاشته است و نیازمند چاره اندیشی است.
موسی نژاد با بیان اینکه ایجاد مشاغل خرد و زود بازده یکی از دلایل موفقیت طرح های اشتغال ایجاد شده از سوی این نهاد است، افزود: نظارت مستمر این نهاد بر مشاغل ایجاد شده یکی از دلایل پایدار بودن طرح های اشتغال مددجویان کمیته امداد است.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات اشتغال در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته است، بیان کرد: اعتبارات اشتغال کمیته امداد کردستان از ۶۰ میلیارد تومان به ۳۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.
موسی نژاد گفت: هم اکنون ۲هزار پرونده مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان برای دریافت تسهیلات اشتغال آماده معرفی به بانک های عامل هستند.
وی با اشاره به مشکلاتی که در میان اقشار ضعیف و محروم جامعه وجود دارد، خواستار تسهیل و عدم سخت گیری در دریافت ضمانت نامه های تسهیلات اشتغال مددجویان از سوی بانک های عامل شد، تا با این کار در ایجاد اشتغال مددجویان شتاب بیشتری به وجود آید.
مدیر عامل امور شعب بانک ملی استان کردستان در این دیدار گفت: این بانک از طرح های اشتغال و کارگاه ها ی تولیدی واقعی حمایت می کند و در پرداخت تسهیلات به طرح هایی که به ایجاد و توسعه اشتغال و تولید منجر شود همکاری می کنیم.
شاکری افزود: تولید کننده باید با تقویت بازار فروش و با داشتن قدرت بازاریابی به افزایش تولید و رونق طرح های تولید خود کمک کند.
وی با بیان اینکه سرمایه در گردش بهترین فرصت برای انحراف مصرف پول است، گفت: اولویت کاری بانک ملی پرداخت تسهیلات اشتغال و ازدواج است .
مدیر عامل امور شعب بانک ملی کردستان اظهارداشت : بانک ملی بیشترین پرداختی را در این دو حوزه نسبت به سایر بانک ها دارد و برای پرداخت تسهیلات در این جهت آمادگی داریم.
وی با اشاره به نظارت دقیق کمیته امداد بر طرح های حوزه اشتغال، افزود: این بانک نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد تمایل بیشتری دارد.

۱۵ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۲۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید